Τον εξαιρετικό χειρουργό και συγγραφέα του βιβλίου IMPLANTS IN THE AESTETIC ZONE, A step-by-step treatment strategy θα έχουν την ευκαιρία να απολαύσουν οι οδοντίατροι που θα συμμετέχουν στο συνέδριο The Master Minds Vol.III. στις 27-28/03/2020, στην Αθήνα.
Ο Ueli Gruender στο Μaster Minds Vol. III,
εκτός από την ανασκόπηση των βιολογικών αρχών, του σχεδιασμού της θεραπείας, των ενδείξεων, της αισθητικής ανάλυσης και των προσθετικών επιλογών, θα επικεντρωθεί σε παράγοντες, όπως η εξαγωγή των δοντιών, η ακριβής τοποθέτηση των εμφυτευμάτων, τα κριτήρια για την τοποθέτηση εμφυτευμάτων σε ένα ή δύο στάδια.
Επίσης το κοινό θα πληροφορηθεί για το πως προσεγγίζει ο ίδιος το ευρύ φάσμα τεχνικών διαχείρισης των μαλακών ιστών και τις τεχνικές βελτίωσης του αισθητικού αποτελέσματος μετά από τοποθέτηση εμφυτευμάτων.
Από την ομιλία του δεν θα μπορούσε να λείπει το πολύ σημαντικό ζήτημα της μακροβιώτητας των οδοντιατρικών εργασιών που εφαρμόζει ένας οδοντίατρος. Ο Ueli Gruender Θα απαντήσει στο ερώτημα: Πόσο σταθεροί είναι οι αναπλασθέντες ιστοί μετά από την πάροδο έως και 30 ετών;
Η κλινική εμπειρία του Ueli Gruender είναι πολύ πλούσια αν αναλογιστεί κανείς πως μόνο στο βιβλίο του εμπεριέχονται περισσότερες από 4.000 κλινικές εικόνες και εικονογραφήσεις όλων των διαδικασιών και τεχνικών.