Σειρά Χλωρεξιδίνης με σύστημα ADS (Anti- Discoloration System) που περιορίζει στο ελάχιστο τη δημιουργία καφέ χρώσεων και τις διαταραχές της γεύσης, διατηρώντας συγχρόνως την πλήρη δραστικότητα της Χλωρεξιδίνης. Μελέτες που διενεργήθηκαν με τη μέθοδο double-blind και triple-blind επιβεβαιώνουν την αποτελεσματικότητα της χλωρεξιδίνης καθώς και του συστήματος ADS. Οι μελέτες αυτές επιβεβαιώνονται καθημερινά μέσα από την ευρεία χρήση των προϊόντων σε οδοντιατρικές κλινικές παγκοσμίως. Η σειρά Curasept ADS® περιλαμβάνει: στοματικά διαλύματα, οδοντόκρεμες καθώς και μοναδικά τζελ με υψηλές συγκεντρώσεις χλωρεξιδίνης για εντοπισμένη χρήση