Βελτίωση του χαμόγελου με όψεις, κεραμικές στεφάνες ή άμεσα με σύνθετη ρητίνη
Το Σαββατοκύριακο που μας πέρασε ο Στρατής Παπάζογλου παρουσίασε, στο σεμινάριο που σχεδίασε η Omnipress με γνώμονα τις κλινικές ανάγκες του γενικού́ οδοντίατρου, έμμεσες αλλά και εκτεταμένες άμεσες αποκαταστάσεις σε απαιτητικά́ αισθητικά και λειτουργικά προβλήματα για την καθημερινή́ οδοντιατρική πράξη.
Mέσα από θεωρία αλλά και πρακτική εξάσκηση των συμμετεχόντων σε όλα τα κλινικά στάδια αποκατάστασης πολύπλοκων προβλημάτων κύρια προσθίων αλλά και οπίσθιων δοντιών με κεραμικά υλικά και σύνθετη ρητίνη πραγματοποιήθηκε η εκπαίδευση σε αντικείμενα όπως:
Αισθητική ανάλυση και πώς αυτή καθοδηγεί το σχέδιο θεραπείας
Αποκατάσταση προσθίων δοντιών με άμεσες τεχνικές ή έμμεσα με κεραμικές όψεις και ολοκεραμικές στεφάνες
Περιγραφή της τεχνικής των κεραμικών όψεων: αισθητική ανάλυση,
To post a reply please login or register