Επιτυχία σε όλα τα επίπεδα σημείωσε η MIS Day που διοργανώθηκε από την εταιρεία ΝΕΓΡΙΝ ΙΝ Dental αντιπρόσωπο της MIS Implants Technologies
Ενέργεια και ενθουσιασμός διέκρινε την 1η MIS Day, η οποία πραγματοποιήθηκε στις 3 Νοέμβριου 2018 στην κατάμεστη αίθουσα του GAZARTE και στην οποία έλαβαν μέρος συμμετέχοντες όλων ειδικοτήτων από όλη την Ελλάδα και μοιράστηκαν γνώση, εμπειρίες και φυσικά διασκέδαση.
Στο Gazarte, έναν από τους πλέον ιδιαίτερους χώρους με μια ξεχωριστή industrial chic αισθητική και μοναδική θέα σε όλη την Αθήνα πραγματοποιήθηκε η MIS Day με θέμα ‘Technology meets Biology – MIS leading the way’ η οποία περιελάμβανε θέματα εκλεκτών ομιλητών που μοιράστηκαν κλινική και πρακτική εμπειρία, νέες έρευνες και πρωτοποριακές λύσεις που αλλάζουν τον τρόπο που βλέπουμε την εμφυτευματολογία σήμερα.
"H ΜIS Day είναι μια εκδήλωση - γιορτή αφιερωμένη στην MIS που πραγματοποιείται σε 65 χώρες σε όλο τον κόσμο και μας ενώνει σαν μια μεγάλη κοινότητα’ είπε η κα. Άννα Νεγρίν στην εναρκτήρια ομιλία καλωσορίσματος και πρόσθεσε ‘συγχρόνως όμως γιορτάζουμε σαν ΝΕΓΡΙΝ ΙΝ Denta,l 40 χρόνια στον οδοντιατρικό χώρο με μια πορεία επιτυχίας που ξεκίνησε γιατί υπήρχε ένα σπουδαίο κίνητρο το πάθος και η αγάπη για αυτό που κάνουμε".
Με προεδρεύοντα της εκδήλωσης τον αξιότιμο καθηγητή Ιωάννη Ιατρού, η πρώτη ομιλήτρια Dr. Akazany (Israel) παρουσίασε τις νέες λύσεις της MIS με ειδική αναφορά στο Ez-Base, Connect Abutment και το νέο enhanced εμφύτευμα SEVEN.
Ο κ. Aronsson (Σουηδία) ανέπτυξε τα πλεονεκτήματα της νέας επιφάνειας B+ των εμφυτευμάτων MIS και ο Dr. Koo (ΗΠΑ) παρουσίασε την κλινική εφαρμογή του MGuide σε απαιτητικά περιστατικά στην αισθητική ζώνη.
Τέλος, ως κεντρικός ομιλητής, ο Dr. Πελεκάνος σε δυο πολύ ενδιαφέρουσες ομιλίες, μίλησε για την εξέλιξη της χειρουργικής εμφυτευμάτων τα τελευταία χρόνια και την βιολογική προσέγγιση στην προσθετική αποκατάσταση δείχνοντας περιστατικά με εμφυτεύματα V3, το προσθετικό MIS Connect και το σύστημα κατευθυνόμενης τοποθέτησης εμφυτευμάτων MGuide.
H MIS Day έκλεισε με τον ομορφότερο τρόπο στο Αίθριο του Gazarte σε ένα ειδικά οργανωμένο Cocktail party οπού παλιοί και νέοι φίλοι απήλαυσαν μουσική, φαγητό και το κοκτέιλ MISpririt.
Η βραδιά ολοκληρώθηκε με την κλήρωση για ένα ταξίδι/επίσκεψη στην εταιρεία MIS στο Ισραήλ για έναν τυχερό σύνεδρο.
Hope Watson, DMD
Αποφοίτησε το 1997 από την ...
Τα ευρήματα μίας νέας μελέτης ...
Με χαμόγελα και θετικά ...
Χρησιμοποιώντας μία πρωτεΐνη ...
Live webinar
Παρ. 19 Ιουλίου 2024
3:00 πμ (EET) Athens
Live webinar
Τετ. 7 Αυγούστου 2024
1:00 πμ (EET) Athens
Live webinar
Τετ. 14 Αυγούστου 2024
2:00 πμ (EET) Athens
Live webinar
Τετ. 21 Αυγούστου 2024
4:00 μμ (EET) Athens
Dr. Jim Lai DMD, MSc(Perio), EdD, FRCD(C)
Live webinar
Πεμ. 29 Αυγούστου 2024
3:00 πμ (EET) Athens
Live webinar
Δευ. 2 Σεπτεμβρίου 2024
12:00 μμ (EET) Athens
Live webinar
Τρι. 3 Σεπτεμβρίου 2024
6:00 μμ (EET) Athens
To post a reply please login or register